RNCF2010DTC1M60
Mfr.Part #
RNCF2010DTC1M60
Description
RES 1.6M OHM 0.5% 1/4W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
RNCF
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
1.6mOhm
Working Voltage :
150V
ROHS3 Compliant
Datasheets
RNCF2010DTC1M60
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.6MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C