RNCF2010DTC1M58
Mfr.Part #
RNCF2010DTC1M58
Description
RES 1.58M OHM 0.5% 1/4W 2010
Resistance :
1.58MOhm
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Series :
RNCF
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
250mW
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Datasheets
RNCF2010DTC1M58
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.58MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C