RNCF2010DTC1M54
Mfr.Part #
RNCF2010DTC1M54
Description
RES 1.54M OHM 0.5% 1/4W 2010
Resistance :
1.54MOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Automotive AEC-Q200
Series :
RNCF
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Power Rating :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
ROHS3 Compliant
Datasheets
RNCF2010DTC1M54
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.54MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C