RNCF2010DTC1M43
Mfr.Part #
RNCF2010DTC1M43
Description
RES 1.43M OHM 0.5% 1/4W 2010
Working Voltage :
150V
Resistance :
1.43mOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C