RNCF2010DTC1K91
Mfr.Part #
RNCF2010DTC1K91
Description
RES 1.91K OHM 0.5% 1/3W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Feature :
Automotive AEC-Q200
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.91kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RNCF2010DTC1K91
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.91kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C