RNCF2010DTC1K69
Mfr.Part #
RNCF2010DTC1K69
Description
RES 1.69K OHM 0.5% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
1.69kOhm
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm