RNCF2010DTC1K43
Mfr.Part #
RNCF2010DTC1K43
Description
RES 1.43K OHM 0.5% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
1.43kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
PRECISION
Mount :
Surface Mount
Thin Film
Datasheets
RNCF2010DTC1K43
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.43kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C