RNCF2010DTC1K18
Mfr.Part #
RNCF2010DTC1K18
Description
RES 1.18K OHM 0.5% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
1.18kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%