RNCF2010DTC17R8
Mfr.Part #
RNCF2010DTC17R8
Description
RES 17.8 OHM 0.5% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
250mW
Resistance :
17.8Ohm
Tolerance :
±0.5%
Series :
RNCF
Datasheets
RNCF2010DTC17R8
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 17.8Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C