RNCF2010DTC17R4
Mfr.Part #
RNCF2010DTC17R4
Description
RES 17.4 OHM 0.5% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
17.4Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C