RNCF2010DTC174R
Mfr.Part #
RNCF2010DTC174R
Description
RES 174 OHM 0.5% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
174Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W