RNCF2010DTC154K
Mfr.Part #
RNCF2010DTC154K
Description
RES 154K OHM 0.5% 1/3W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
PRECISION
Operating Temperature :
-55°C~155°C