RNCF2010DTC137K
Mfr.Part #
RNCF2010DTC137K
Description
RES 137K OHM 0.5% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
137kOhm