RNCF2010DTC12R7
Mfr.Part #
RNCF2010DTC12R7
Description
RES 12.7 OHM 0.5% 1/3W 2010
2010 (5025 Metric)
Series :
RNCF
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
12.7Ohm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
ROHS3 Compliant
Datasheets
RNCF2010DTC12R7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 12.7Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C