RNCF2010DTC12K4
Mfr.Part #
RNCF2010DTC12K4
Description
RES 12.4K OHM 0.5% 1/3W 2010
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
RNCF
Power Rating :
250mW
Resistance :
12.4kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
12 Weeks
JESD-609 Code :
e3
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Datasheets
RNCF2010DTC12K4
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 12.4kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C