RNCF2010DTC127R
Mfr.Part #
RNCF2010DTC127R
Description
RES 127 OHM 0.5% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
127Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C