RNCF2010DTC11K0
Mfr.Part #
RNCF2010DTC11K0
Description
RES 11K OHM 0.5% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Feature :
Automotive AEC-Q200
Series :
RNCF
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Construction :
RECTANGULAR
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
11kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Datasheets
RNCF2010DTC11K0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 11kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C