RNCF2010DTC115K
Mfr.Part #
RNCF2010DTC115K
Description
RES 115K OHM 0.5% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
Resistance :
115kOhm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W