RNCF2010DKT200K
Mfr.Part #
RNCF2010DKT200K
Description
RES 200K OHM 0.5% 1/3W 2010
Resistance :
200kOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Published :
Max Power Dissipation :
333mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
711.2μm
Datasheets
RNCF2010DKT200K
Stackpole Electronics, Inc. RNCF2010DKT200K
RNCF Series, Thin Film, 200kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C