RNCF2010DKE9R76
Mfr.Part #
RNCF2010DKE9R76
Description
RES 9.76 OHM 0.5% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
9.76Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
JESD-609 Code :
e3
AEC-Q200
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Datasheets
RNCF2010DKE9R76
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 9.76Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C