RNCF2010DKE9R31
Mfr.Part #
RNCF2010DKE9R31
Description
RES 9.31 OHM 0.5% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.5%
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, 7 INCH
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
9.31Ohm
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Thin Film
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RNCF2010DKE9R31
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 9.31Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C