RNCF2010DKE9R09
Mfr.Part #
RNCF2010DKE9R09
Description
RES 9.09 OHM 0.5% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
9.09Ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, 7 INCH
Power Rating :
250mW
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W