RNCF2010DKE9K31
Mfr.Part #
RNCF2010DKE9K31
Description
RES 9.31K OHM 0.5% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
9.31kOhm