RNCF2010DKE97K6
Mfr.Part #
RNCF2010DKE97K6
Description
RES 97.6K OHM 0.5% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Resistance :
97.6kOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Thin Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNCF2010DKE97K6
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 97.6kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C