RNCF2010DKE95K3
Mfr.Part #
RNCF2010DKE95K3
Description
RES 95.3K OHM 0.5% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Thin Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
95.3kOhm