RNCF2010DKE953K
Mfr.Part #
RNCF2010DKE953K
Description
RES 953K OHM 0.5% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
953kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF2010DKE953K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 953kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C