RNCF2010DKE910K
Mfr.Part #
RNCF2010DKE910K
Description
RES 910K OHM 0.5% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
910kOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Mounting Feature :
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Datasheets
RNCF2010DKE910K
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RNCF Series, Thin Film, 910kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C