RNCF2010DKE90R9
Mfr.Part #
RNCF2010DKE90R9
Description
RES 90.9 OHM 0.5% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
90.9Ohm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
12 Weeks
Mount :
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C