RNCF2010DKE909R
Mfr.Part #
RNCF2010DKE909R
Description
RES 909 OHM 0.5% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
909Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mount :
Surface Mount
Datasheets
RNCF2010DKE909R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 909Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C