RNCF2010DKE8K06
Mfr.Part #
RNCF2010DKE8K06
Description
RES 8.06K OHM 0.5% 1/3W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
PRECISION
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
8.06kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF2010DKE8K06
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 8.06kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C