RNCF2010DKE88R7
Mfr.Part #
RNCF2010DKE88R7
Description
RES 88.7 OHM 0.5% 1/3W 2010
Resistance :
88.7Ohm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C