RNCF2010DKE88K7
Mfr.Part #
RNCF2010DKE88K7
Description
RES 88.7K OHM 0.5% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
88.7kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
RNCF
Datasheets
RNCF2010DKE88K7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 88.7kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C