RNCF2010DKE887K
Mfr.Part #
RNCF2010DKE887K
Description
RES 887K OHM 0.5% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
887kOhm
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RNCF2010DKE887K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 887kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C