RNCF2010DKE866R
Mfr.Part #
RNCF2010DKE866R
Description
RES 866 OHM 0.5% 1/3W 2010
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, 7 INCH
Resistance :
866Ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Mount :
Surface Mount
Composition :
Thin Film
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
PRECISION
Datasheets
RNCF2010DKE866R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 866Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C