RNCF2010DKE84K5
Mfr.Part #
RNCF2010DKE84K5
Description
RES 84.5K OHM 0.5% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
84.5kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
2010 (5025 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
TR, 7 INCH
Datasheets
RNCF2010DKE84K5
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 84.5kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C