RNCF2010DKE82K0
Mfr.Part #
RNCF2010DKE82K0
Description
RES 82K OHM 0.5% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
82kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
ROHS3 Compliant
Datasheets
RNCF2010DKE82K0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 82kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C