RNCF2010DKE80R6
Mfr.Part #
RNCF2010DKE80R6
Description
RES 80.6 OHM 0.5% 1/3W 2010
yes
Feature :
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
80.6Ohm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Mount :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
Datasheets
RNCF2010DKE80R6
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 80.6Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C