RNCF2010DKE80K6
Mfr.Part #
RNCF2010DKE80K6
Description
RES 80.6K OHM 0.5% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.5%
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Feature :
Automotive AEC-Q200
Resistance :
80.6kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W