RNCF2010DKE7R87
Mfr.Part #
RNCF2010DKE7R87
Description
RES 7.87 OHM 0.5% 1/3W 2010
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Feature :
Automotive AEC-Q200
Resistance :
7.87Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RNCF2010DKE7R87
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 7.87Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C