RNCF2010DKE7K68
Mfr.Part #
RNCF2010DKE7K68
Description
RES 7.68K OHM 0.5% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
7.68kOhm
Datasheets
RNCF2010DKE7K68
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 7.68kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C