RNCF2010DKE681K
Mfr.Part #
RNCF2010DKE681K
Description
RES 681K OHM 0.5% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Resistance :
681kOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RNCF2010DKE681K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 681kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C