RNCF2010DKE665R
Mfr.Part #
RNCF2010DKE665R
Description
RES 665 OHM 0.5% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Resistance :
665Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W