RNCF2010DKE634K
Mfr.Part #
RNCF2010DKE634K
Description
RES 634K OHM 0.5% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
634kOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W