RNCF2010DKE5K36
Mfr.Part #
RNCF2010DKE5K36
Description
RES 5.36K OHM 0.5% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Resistance :
5.36kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.5%
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
RNCF
Datasheets
RNCF2010DKE5K36
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 5.36kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C