RNCF2010DKE57K6
Mfr.Part #
RNCF2010DKE57K6
Description
RES 57.6K OHM 0.5% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Packing Method :
TR, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
57.6kOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
RNCF
Datasheets
RNCF2010DKE57K6
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 57.6kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C