RNCF2010DKE576R
Mfr.Part #
RNCF2010DKE576R
Description
RES 576 OHM 0.5% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
576Ohm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C