RNCF2010DKE56K0
Mfr.Part #
RNCF2010DKE56K0
Description
RES 56K OHM 0.5% 1/3W 2010
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
56kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm