RNCF2010DKE52R3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF2010DKE52R3
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 52.3 OHM 0.5% 1/3W 2010
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Mount :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Composition :
Thin Film
Feature :
Automotive AEC-Q200
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, 7 INCH
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
RNCF
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
52.3Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
PRECISION
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
250mW