RNCF2010DKE4R99
Mfr.Part #
RNCF2010DKE4R99
Description
RES 4.99 OHM 0.5% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
4.99Ohm
Datasheets
RNCF2010DKE4R99
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.99Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C