RNCF2010DKE4R64
Mfr.Part #
RNCF2010DKE4R64
Description
RES 4.64 OHM 0.5% 1/4W 2010
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
4.64Ohm
Datasheets
RNCF2010DKE4R64
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.64Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C